Wczytuję dane...

Higiena osobista

Higiena osobista matki i dziecka

Temat higieny osobistej jest niezwykle obszerny, jednak najważniejsze pytanie brzmi “od kiedy powinniśmy uczyć dziecka higieny”? Jak wszyscy wiedzą, maluchy są obserwatorami, a przede wszystkim naśladowcami. Dlatego już od samego początku należy pokazywać im jak postępować, nawet jeśli wymaga to od nas zmiany nawyków. Wiele osób myje ręce 6-7 sekund, czy wiesz, że prawidłowe wykonanie tej czynności, które usunie 90% bakterii, musi trwać około 20 sekund? Dlatego w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór płynów dezynfekujących dla dzieci.Warto również zapoznać się z kosmetykami dla mam. Pociechy traktowane poważnie, widząc czynności wykonywane przez dorosłych, uznają je za naturalne, dlatego tak ważne są nawyki rodziców. Jeśli rodzic będzie mył zęby 3 razy dziennie, to dziecko również wyrobi sobie ten nawyk na zasadzie kopiowania.

 

Dbanie o higienę jest fundamentem zdrowia naszej pociechy

Wspólne czynności higieniczne można już rozpocząć z dzieckiem mającym niespełna pół roku, wbrew naszym przewidywaniom takie maluszki uczą się już bardzo wielu zachowań. Dlatego najlepiej jak najszybciej dać dziecku do gryzienia szczoteczkę czy zacząć przecierać ręce, bo wtedy zachowania takie uzna za naturalne. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór środków do higieny jamy ustnej dla dzieci, ale też szampony, które nie będą szczypać w oczy naszego maluszka.

 

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.